• ETUSIVU
  • INFO
  • NÄYTTELYT
  • PLACEMAKING
  • TILAA TAIDETTA
  • MAALIKAUPPA
  • OTA YHTEYTTÄ
  • HAKU
  • English

TIMO TYYNISMAA Pasilan kaupunkitaidekeskuksessa 19.11.-19.12.2020

Oululainen Timo Tyynismaa on 43-vuotias arkkitehti, jonka harrastuksina on pitkään ollut kuvataide ja viisi vuotta sitten hän löysi tiensä katutaiteen pariin.

Tyynismaan mukaan hänen teoksissa ei ole mitään punaista lankaa eikä hän mielellään selittele teoksiaan muille. Hän tekee kuvia suunnittelematta, intuition pohjalta. Hän ei myöskään keksi päälleliimattuja merkityksiä tai kannanottoja ja näin ollen teosten syvyys vaihtelee paljon.

Tyynismaan tekniikat vaihtelee maalauksesta reliefeihin ja Pasilan näyttelyssä nähdään häneltä myös pieni kuvakudos.

www.timotyynismaa.com

www.instagram.com/tyynismaa

IMG_2599
IMG_2604
IMG_2612
Kalasataman kalaparvi Terhi Ekebom, UniCafe Kaivopiha

Related Posts

Valokuvanäyttely_Nettisivuille

AJANKOHTAISTA, NÄYTTELYT, Pasilan kaupunkitaidekeskus

Shithole Stories / Tomi Asikainen / Alesha

Oulu_Nettisivut

AJANKOHTAISTA, NÄYTTELYT

OMIN PÄIN, OMIN LUVIN 3.-26.3.2023

TerhiAdler_IG_Nettisivut

AJANKOHTAISTA, NÄYTTELYT

TERHI ADLER: METSÄNPEITTO 18.1.-12.4.2023

Opastinsilta 6 Ab,
00520 Helsinki
Karamalmintie 2,
02630 Espoo
Kauppakeskus REDI, 2. krs
Hermannin rantatie 5
00580 Helsinki
Kun tuloksia tulee, voit selata niitä nuolinäppäimillä ylös ja alas ja siirtyä halutulle sivulle enterin painalluksella. Kosketusnäytöllisten laitteiden käyttäjät voivat selata tuloksia koskettamalla ja pyyhkäisemällä.